Przedstawiamy foteliki obrotowe 360
Foteliki z obrotowym siedziskiem stają się obecnie coraz popularniejsze. Czym kierować się wybierając fotelik obrotowy 360? Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Czy foteliki obrotowe nadają się do każdego samochodu? Na co zwrócić uwagę wybierając taki fotelik? Odpowiedzi na ten pytania postaramy się znaleźć poniżej.
Gdzie montuje się obrotowe siedziska?
Fotelik obrotowy 360 to rozwiązanie przeznaczone dla dzieci ważących do 18 kg, czyli mniej więcej do czwartego roku życia. Foteliki obrotowe umożliwiają przewożenie dziecka tyłem, co jest obowiązkowe do osiągnięcia przez nie 15 miesiąca życia.
Gdy dziecko jest już duże fotelik można odwrócić i przewozić je przodem luz pozostać przy przewozie tyłem, co jest rekomendowane przez wielu specjalistów od bezpieczeństwa transportu. Fotelik obrotowy 360 zazwyczaj mocowany jest w samochodzie za pomocą zaczepów Isofix. Tak więc jeśli auto ich nie posiada prawdopodobnie niemożliwe będzie skorzystanie z takiego rozwiązania.
Dlaczego warto zakupić fotelik z obrotowym siedziskiem?
Foteliki obrotowe mają sporo zalet. Dużo łatwiej jest umieścić i wysadzić dziecko z takiego fotelika. Wystarczy obrócić go w stronę drzwi, pozwala to uniknąć przeciskania się miedzy siedzeniami i nadwyrężania kręgosłupa.
Obrotowy fotelik 360 znacznie ułatwia również procedurę zapinania pasów. Rodzic ma większą swobodę ruchów i lepiej widzi, czy pasy zostały zapięte prawidłowo. Nie bez znaczenia jest również fakt, że foteliki obrotowe wymagają dużo mniej zachodu przy zmianie ich kierunku jazdy. Wystarczy je odwrócić, nie trzeba odpinać i ponownie zapinać całego zestawu. Fakt, że daje łatwiejszy dostęp do jazdy przodem, nie zmienia faktu, że nie należy tego rozwiązania stosować zbyt szybko.
Jak wybrać odpowiedni fotelik obrotowy 360?
Obrotowe foteliki jak wszystkie inne przechodzą różnorodne testy. Warto więc przed wyborem modelu zapoznać się z wynikami chociażby testu ADAC. Fotelik obrotowy 360 jest całkowicie bezpieczny, nie ma ryzyka, że ulegnie on wypięciu w trakcie wypadku lub że będzie się samoistnie obracał. Również dziecko nie ma możliwości wprawić go w ruch.
KOMENTARZE:
Brak komentarzy